Médiá

Mnoho mamičiek sa po pôrode a popri deťoch snaží schudnúť, no nedarí sa im. No existujú ľudia, ktorí sú názornou ukážkou toho, že keď sa chce, tak aj chudutie po pôrode sa dá zvládnuť. Jednou z nich je aj Valéria Krenická, autorka projektu Život fitmamy, ktorá vám prezradí ako schudnúť po pôrode a pri deťoch.
Pri každom tehotenstve som pribrala približne 25 kíl. Nebolo to pre mňa žiadnym prekvapením. Toľko pribrali v tehotenstve i moje sestry a mamka. Nechcem tým však povedať, že gény boli „na vine“. Určite v tom zohrali svoju úlohu, no nie majoritnú. Teraz, keď už o stravovaní čo-to viem, si myslím, že príčinou bol klasický jojo efekt.
Každá matka vie, že keď sú deti malé, celý svet sa točí okolo nich. A ten môj sa dostal do občas vyčerpávajúceho stereotypu. Potrebovala som nejaký „ostrov“, kde by som si sama oddýchla, no zároveň som nechcela ísť na úkor rodiny. Bolo ľahšie do nášho rodinného programu vsunúť polhodinku behu, ako ísť na tri hodiny do divadla...
Právnička Valéria Krenická (32) býva s manželom a 3 dcérkami v Prešove. Šesť rokov je na materskej a vôbec sa nesťažuje. Zhodila popôrodné kilá, píše blog Život fitmamy a je inšpiráciou aj pre iné ženy.
Na opačný koniec sveta spolu s malými deťmi!? Keď sa Valéria a jej najbližší rozhodli absolvovať cestu do ďalekej Tasmánie, mnohí neverili vlastným ušiam. Dovolenka s 8 drobcami, to znie predsa prinajmenšom bláznivo. Mamička však všetkým dokázala, že to vôbec nie je nereálne.
S každým otehotnením pribrala 25 kilogramov. Dnes jej závidia postavu aj ženy, ktoré deti nemajú. Valéria Krenická má tri krásne dcérky, s ktorými žijú aktívny život. Inšpiruje aj veľa žien cez sociálne siete...
Keď sme plánovali cestu na opačný koniec sveta, dostala som otázku, či berieme aj deti. Fakt ma pobavilo, že niekomu môže napadnúť nechať kojené dieťa doma na 6 týždňov. Vyhodnotila som to ako nepremyslenú otázku človeka, ktorý nevie ako to s deťmi chodí.
Ako mnoho Slovákov, tak aj Valéria Krenická sa rozhodla aktívne zapojiť do pomoci na kritických hraničných priechodoch s Ukrajinou.
...„Sama som mala čo robiť, aby som zadržala slzy," opísala dobrovoľníčka...